فونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا ساز
فونت زيبا ساز
انجمن علمی تخصصی رهـــــــا - شرکت در همایش
Logo RSS
پیشگیری از آسیب های اجتماعی

انجمن علمی تخصصی رهـــــــا

بعد از اعلام نتایج داوری مقالات همایش سراسری هجوم خاموش 2 تعداد6 مقاله موفق به کسب مقام برتر در همایش شدند.

آزمون کارآمدی تئوری فشار درتبیین بزهکاری نوجوانان پسر شهر اهواز

آرش حیدری-فاطمه فولادی

تبيين عوامل مرتبط با گرايش جوانان به چت در شهر خرم آباد

حمید مهدوی نصر - مجید مهدوی نصر حجت اله فراشی

بررسی رابطه بین تغییرات اجتماعی- فرهنگی و تغییرات میزان آسیب های اجتماعی در استان لرستان

حمید مهدوی نصر - الهام پور غالی

بررسی علل بزهکاری زنان زندانی در زندان شهرستان خرم آباد

خاطره سپوری - رضوان حافظی

بررسي علل و عوامل گرايش جوانان و نوجوانان به مواد مخدر نوين در شهرستان خرم آباد

لیلا اکبری-حمید مهدوی نصر

بررسي عوامل موثربرشيوع خودكشي وراههاي پيشگيري ازآن درشهرستان خرم آباددرسال1389

رضوان حافظي- شیرین اکبری


دسته بندی : اقدامات علمی انجمن


نویسنده: رها
پنجشنبه هشتم اردیبهشت ۱۳۹۰


محورهای همایش
- پدیده جهانی شدن و آسیب های اجتماعی
- آسیب های اجتماعی ناشی از تغییرات فرهنگی،اجتماعی
- مهاجرت و آسیب های اجتماعی
- تحول ارزشها و آسیبهای اجتماعی
- نقش کالاهای فرهنگی در بروز و پیشگیری از آسیبهای اجتماعی
- نقش رسانه ها در بروز و پیشگیری از آسیبهای اجتماعی
- اقلیم و آسیبهای اجتماعی
- نقش نهاد های فرهنگی در کنترل آسیبهای اجتماعی
- آسیبهای اجتماعی ناشی از پیشرفت تکنولوژی
- خرده فرهنگ های منحرف و نقش آنها در آسیبهای اجتماعی

مهلت ارسال مقالات ۳۰فروردین ۱۳۹۰
تاریخ برگزاری همایش:اردیبهشت سال ۹۰

www.hojoomekhamoosh.ir
email:info@hojoomkhamoosh.ir

نشانی دبیر خانه : لرستان /خرم آباد /میدان ۲۲ بهمن/بلوار ولی عصر عج بالاتر از ۳۰متری/ساختمان جهاد دانشگاهی/معاونت فرهنگی
تلفن:۰۶۶۱۳۲۱۷۴۷۷ فکس:۰۶۶۱۳۲۱۴۷۳۳


دسته بندی : اقدامات علمی انجمن


نویسنده: رها


سرپرست معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی واحد لرستان از برگزاری دومین همایش سراسری هجوم خاموش با عنوان سوگخند به همت جهاددانشگاهی استان  و دیگر سازمانهای علمی فرهنگی استان از جمله مرکز علمی کاربردی بهزیستی و انجمن علمی دانشجوی رها این مرکزخبرداد .


 سرپرست معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی واحد لرستان بابیان اینکه فراخوان همایش اواخر آذر ماه توزیع خواهد شدخاطرنشان کرد : اساتید ، پژوهشگران و محققین می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به پایگاه اینترنتی همایش به آدرس www.hojoomekhamoosh.ir مراجعه کنند .

 


دسته بندی : اقدامات علمی انجمن


نویسنده: رها

به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا) شعبه لرستان در اين همايش كه با همكاری جهاد دانشگاهی، استانداری، فرماندهی انتظامی، اداره‌كل آموزش و پرورش، مرکز علمی کاربردی بهزیستی لرستان ُُسازمان ملی جوانان، سازمان بهزيستی، اداره‌كل فرهنگ و ارشاد اسلامی، دانشگا‌ه‌های علوم پزشكی و پيام‌نور لرستان و دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم‌آباد و شهرداری در محل تالار شهيد آوينی خرم‌آباد برگزار شد، «علی چراغيان»، معاون سياسی و امنيتی استاندار لرستان در سخنانی با اشاره به جنگ نرم دشمنان، گفت: جنگ نرم يك جنگ بسيار پيچيده و سخت است كه به‌صورت خاموش ملت‌ها را مورد تهاجم و تهديد قرار می‌دهد.

وی افزود: با توجه به ويژگی‌هايی كه جنگ نرم دارد و اين‌كه اين جنگ هويت ملی، اسلامی و دينی ما را مورد تهديد قرار داده، می‌طلبد همه مردم جامعه از پير و جوان اعم از روحانيون، دانشگاهيان، اساتيد در مقابل اين جنگ احساس خطر كنيم.

چراغيان با اشاره به اين‌كه در جنگ نرم، دشمن با استفاده از ابزار رسانه‌ای و تبليغاتی بر ذهن و فكر مردم به‌ويژه نسل جوان تأثيرگذاری منفی می‌گذارد، تصريح كرد: به‌دليل اين‌كه ماهيت انقلاب و نظام ما يك ماهيت ضد سلطه و ضد استكباری است لذا برای دشمنان يك تهديد محسوب می‌شود و امروز ما هجوم همه جانبه‌ای را در كشور شاهد هستيم كه اگر توجه نداشته باشيم و هشدار ندهيم اثرات تخريب‌گری به مراتب سخت‌تر از جنگ عراق عليه ايران بر ما وارد می‌شود.

وی هوشياری مردم در برابر تبليغات منفی دشمنان و مقابله با جنگ نرم دشمنان را خواستار شد و اذعان كرد: هجوم خاموش فرهنگ، اقتصاد، وحدت ملی و امنيت روانی ما را به شدت مورد آسيب قرار


دسته بندی : پیشگیری


نویسنده: رها

دانشجویان مرکز آموزش علمی کاربردی بهزیستی لرستان رشته کارشناسی آسیب شناسی و عضو انجمن علمی دانشجویی مرکز فوق در همایش سراسرس هجوم خاموش که در مورخه ۱۲/۳/۸۹ به همت جهاد دانشگاهی واحد لرستان در سالن شهید آوینی ارشاد لرستان برگزارگردید. که موفق به کسب ۵ عنوان برتر شدند که یک مقاله به عنوان مقاله برتر سخنرانی و ۴ مقاله به عنوان مقاله برتر پوستر انتخاب و موفق به کسب تندیس جشنواره و لوح تقدیر شدند.

مقالات برگزیده به صورت سخنرانی                                                 

(لیلا اکبری و حمید مهدوی نصر)  ماهواره و تبعات فرهنگی آن )دانشجویان مرکز آموزش علمی کاربردی بهزیستی استان لرستان و دبیر و نایب رئیس انجمن علمی دانشجویی رها) لوح تقدیر و تندیس جشنواره راکسب نمودند.

کامبیز ملایی (بررسی عوامل مرتبط بر گرایش جوانان به خیابانگردی و پاساژگردی در سنندج)

محمدرضا ایروانی(بررسی رابطه بین میزان استفاده جوانان به اینترنت  و گرایش انها به بزهکاری)

مجید حیدری چروده( بررسی میزان و علل استفاده نا بهنجار از تلفن همراه)

کژال شیخ احمدی و کامبیز ملایی(بررسی عوامل مرتبط بر حجاب ستیزی دختران سنندج)

محمدباقرشاهیوند(آسیب شناسی عرفانهای منحرف غیر بومی و عوامل اجتماعی موثر بر آن)

زهرا یاوری(جوانان و تغییر الگوی سوی مصرف مواد مخدر از سنتی به صنعتی)

                              

مقالات برگزیده به صورت پوستر

حمید مهدوی نصر(شیطان پرستی و بررسی چالشها و راهکارهای مقابله با آن) دانشجوی مرکز آموزش علمی کاربردی بهزیستی استان لرستان و دبیر انجمن علمی دانشجویی رها)

الهام پورغالی(ماهواره و آسیب شناسی ان در مقابل امنیت اجتماعی) دانشجویان مرکز آموزش علمی کاربردی بهزیستی استان لرستان و عضو انجمن علمی دانشجویی رها)

مریم گلنواز و رضوان حافظی(نقش رسانه ها در انتقال ارزش ها و پدیده شکاف هنجاری و ارزشی نسل ها) دانشجویان مرکز آموزش علمی کاربردی بهزیستی استان لرستان و عضو انجمن علمی دانشجویی رها)

لیلا عزیزی پور و افسانه صید رضایی(نقش زتان و مقابله با اسیبهای فرهنگی و اجتماعی) دانشجویان مرکز آموزش علمی کاربردی بهزیستی استان لرستان و عضو انجمن علمی دانشجویی رها)

آذر تاجور(آسیب شنای دختران فراری و راهکارهای مقابله با آن)

عیسی رفیعی ومرتضی توکلی و جواد بذرافشان(بررسی تاثیر رسانهای مجازی بر عرصه زیست اجتماعی)

محمد علی موظف رستمی(آسیب شناسی شبکه سایبر و فضای مجازی)

فاطمه جان جان و نادر مختاری افراکتی(بررسی علل گرایش به فرقه های انحرافی)

علی گراوند(علل و گرایش فرقه های انحرافی)

سیاوش پور طهماسب و شاپور نورآذر(آسیب شناسی اینترنت)

اشرف اصیلیان(مواد مخدر شیمیایی)

محسن نیازی و محمد کارکنان(اینترنت و امنیت اجتماعی)

مهدی ماسوری(نگاهی جامع به مد و تاملی در خصوص مدیریت مد در ایران)

آذردخت محبی(حجاب گریزی و حجاب ستیزی)

مژگان گودرزی و منصوره ابوالفتحی(نقش مراکز تربیت خانواده و همسالان در سومصرف مواد مخدر)

ایوب سر فراز(تلفن همراه با چاشها و کارکردهای فرهنگی)

 


دسته بندی : پیشگیری


نویسنده: رها

اولین همایش سراسری هجوم خاموش در لرستان برگزار شد

اولین همایش سراسری هجوم خاموش به همت معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد لرستان، برگزار شد.

سیدعلی نادر دهقانی رئیس جهاد دانشگاهی واحد لرستان در نخستین همایش سراسری هجوم خاموش كه با همكاری جهاد دانشگاهی، استانداری، فرماندهی انتظامی، اداره‌كل آموزش و پرورش، سازمان ملی جوانان، سازمان بهزيستی(مرکز آموزش علمی کاربردی – انجمن دانشجویی رها)، اداره‌كل فرهنگ و ارشاد اسلامی، دانشگا‌ههای علوم پزشكی، پيام‌نور لرستان آزاد اسلامی خرم‌آباد و شهرداری در محل تالار شهيد آوينی خرم‌آباد برگزار شد، با تبریک ولادت حضرت زهرا (س) و گرامیداشت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) با بیان این مطلب افزود : امام خمینی (ره) شخصی بود که از سلسله پاکان که آمدند و همه معادلات را به هم زدند ، همه معادلاتی را که انسانیت را از مسیر انسان بودن منحرف می کرد ، ایشان یک مسیر جدید را طراحی و فراروی بشریت قرار داد .

 

وی با اشاره به بيانات امام خمينی(ره) مبنی بر اينكه ما نبايد نگران باشيم كه در يك فعاليت موفق نمی‌شويم بلكه بايد نگران باشيم كه در انجام تكليف كوتاهی نكنيم، داد : دشمن به انواع مختلف به ملت و فرهنگ تهاجمی ناجوانمردانه داشته و دارد .

 

رئیس جهاد دانشگاهی واحد لرستان با تاکید بر اینکه جهاد دانشگاهی مولد انقلاب است که در سال 59 تشکیل شد ادامه داد : ما موظف هستیم در حد توان از آرمانهای انقلاب و امام خمینی (ره) دفاع کنیم و یکی از راهکارهای این دفاع دعوت از پژوهش گران ، نخبگان ، صاحبان فکر و اندیشه ، اساتیدو دانشجویان در جهت ارائه راهکار برای مقابله با هجوم ناجوانمردانه دشمنان است .

 

دهقانی خاطر نشان کرد : همه ما مکلف به تکلیف بوده و هستیم و جهاد دانشگاهی به عنوان یک نهاد انقلابی ، علمی و پیشرو اقدام به برگزاری این همایش کرده است؛ باید راهکارهایی که در این همایش ارائه می شوددر برنامه های فرهنگی خود لحاظ کنیم.

 

وی یادآور شد : گروهها و آکادمیهای مختلف برای فرهنگ و هویت و انسان بودن ما برنامه ریزی کردند و این همایش می تواند یکی از مسیرها و فعالیتهای موثر در مقابل هجوم خاموش و جنگ نرم دشمنان باشد .

 

دهقانی متذکر شد : دشمنان انقلاب اسلامی ایران زیرکانه آمده اند تا ساختارهای فرهنگی و اجتماعی ، هویتی ، دینی و آرمانهای انقلاب ما مورد هجوم قرار دهند و ما وظیفه داریم همانگونه که در زمان جنگ تحمیلی و انقلاب در مقابل تمام استکبارایستادگی کردیم امروز نیز در مقابل جنگ نرم دشمن بایستیم .

 

رئیس جهاد دانشگاهی واحد لرستان با بیان اینکه دشمن مهمترین عضو توسعه راکه همانا جوانان هستند مورد هجوم بی صدا قرار داده افزود : توسعه انسانی مقدم بر توسعه اقتصادی بوده و جوانان موتور محرکه اقتصاد کشور هستند؛ باید همه ما در عرصه های مختلف حضور یابیم و جوانان و دانشگاهیان در مقابله با این جنگ نرم راهکار ارائه دهند .

 

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان  هم در در اولین همایش سراسری هجوم خاموش گفت:

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان گفت : ایجاد انسجام و وحدت ملی برای دفاع از هویت اسلامی ایرانی در بین اقشار مختلف جامعه درمقابله با جنگ نرم ضروری است .

 

علی چراغیان در نخستین همایش سراسری هجوم خاموش كه با همكاری جهاد دانشگاهی، استانداری، فرماندهی انتظامی، اداره‌كل آموزش و پرورش، سازمان ملی جوانان، سازمان بهزيستی، اداره‌كل فرهنگ و ارشاد اسلامی، دانشگا‌هه‌ای علوم پزشكی، پيام‌نور لرستان آزاد اسلامی خرم‌آباد و شهرداری در محل تالار شهيد آوينی خرم‌آباد برگزار شد،افزود : با تاسی از سیره حضرت فاطمه زهرا(س) وامام راحل ، زندگی فردی و اجتماعی خود را اداره و به پیش ببریم .

 

وی با اشاره به جنگ نرم و هجوم خاموش دشمنان علیه ایران اسلامی بیان داشت : جنگ نرم با جنگ سخت بسیار متفاوت بوده چرا که کسانی که حتی در جنگ سخت حضور داشتند ممکن است در جنگ نرم دچار لغزشهایی شوند .

 

معاون استانداری لرستان با تاکید بر اینکه ما در جنگ 8 ساله دفاع مقدس با تمام نامردیهای دنیای کفر مردانه ایستادیم و پیروز شدیم اظهار داشت : مبارزه فیزیکی ما در 8 سال دفاع مقدس مصداق جهاد اصغر و حضور در مقابل جنگ نرم دشمنان جهاد اکبربوده و باید در این راستا مقاومت کرده تا به پیروزی برسیم .

 

وی با بیان اینکه زوایای مختلفی که در این جنگ وجود دارد همه باید احساس خطر کنیم چرا که دشمن هویت ملی ، اسلامی و دینی ما را آماج حملات خود قرار داده متذکر شد :امروز جنگ ، جنگ هویتها است و تقابل دو هویت بوده ، یکی هویت متکی بر ارزشهای دینی و ملی و دیگری هویت متکی به لیبرالیسم.

 

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان خاطر نشان کرد : زمانی که تئوری تمدنها مطرح شد جنگ نرم شدت یافت و در این میان جنگ رسانه ای یکی از برجسته ترین ابزار جنگ بوده که این مهم برای تضعیف کشور هدف و تامین منافع ملی است .

 

چراغیان اضافه کرد : هر فرهنگ و تمدنی که حرفی برای گفتن داشته باشد ،غرب به خاطر سلطه طلبی خود آن فرهنگ و هویت را مورد هجوم قرار می دهدیادآور شد : فرهنگ ایران اسلامی خود را در دنیا نشان داده و ترویج شده به همین دلیل مورد هجوم خاموش و ناجوانمردانه غرب قرار گرفته است .

 

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان با بیان اینکه در کنار این جنگ فرقه های کاذب و عرفانی به وجود آمده افزود : دشمن مواد مخدر را حربه ای برای از پای در اوردن نسل جوان قرار داده و پوشش های نامناسب و مدگرایی ترسیم داده تا با ترغیب و تشویق جوانان ما به اهداف خود که از بین بردن ماهیت انقلاب اسلامی ایران برسد .

 

وی با بیان اینکه امروز یک هجوم خاموش را در کشور شاهدیم و اگر توجه و برنامه ریزی نشود اثرات تخریب آن به مراتب بیش از جنگ 8 سال دفاع مقدس و اوایل انقلاب خواهد بود تصریح کرد : دشمن از همه عناصر وابسته ، مطبوعات و رسانه ها جهت تحت تاثیر قرار دادن فرهنگ ما استفاده می کند تا بتواند در ابعاد سیاسی ، جنگ روانی ، فرهنگ ، وحدت اجتماعی و امنیت روانی جامعه به ایران به شدت آسیب رساند .

 

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان یادآور شد: در این میان فرهیختگان ، دانشمندان ، صاحبان فکر و اندیشه میدان دار این جنگ بوده و دانشجویان و فرهیختگان عرصه علم افسران این میدان هستند که باید با یک عزم ملی در مقابل دشمن بایستند و به غرب ثابت کنند که جوانان ایران ما الگوهایی مانند علی (ع) و زهرا (س) دارند .

 

چراغیان باتاکید براینکه ایجاد انسجام و وحدت ملی برای دفاع از هویت اسلامی ایرانی در بین اقشار مختلف جامعه ضروری است خاطر نشان کرد : افرادی که در این همایش حضور یافتند عمق فاجعه را درک کرده اند و همه جوانان ، فرهیختگان ، اساتید ، دانشجویان ، ارگانها ، جهاد دانشگاهی و مسئولان ، روحانیون و علما وظیفه دارند همانگونه که مردان و زنان ایران اسلامی در 8 سال دفاع مقدس حماسه آفریدند به مقابله با این هجوم خاموش دشمنان برخیزند .

 

وی با بیان اینکه با این حمایت فراگیر و عمومی می توانیم بر حربه دشمنان غلبه کنیم متذکر شد : قشر دانشجو باید در بازار ، مساجد ، دانشگاهها و همه عرصه ها بیش از پیش از تحرک داشته باشند تا با یک بسیج عام و فراگیر بتوانند دشمن را مایوس کنند.

وی خاطر نشان کرد : امید می رود برگزاری چپنین مراسماتی جرقه ای در جهت مقابله با تهاجم نرم دشمنان باشد .

 

 

دبیر علمی همایش سراسری هجوم خاموش هم در این مراسم گفت:از 7 مقاله برتر در این همایش تجلیل می شود.

 

فرهاد طهماسبی در حاشیه نخستین همایش هجوم خاموش با بیان این مطلب افزود: 239 مقاله از سراسر کشور به دبیر خانه این همایش ارسال شده که 21 مورد به صورت پوستر و 7 مقاله نیز قرائت می شود.

 

وی با بیان اینکه بیشترین مقالات در خوص عرفانهای کاذب، حجاب،اینترنت،پرسه زنی و ماهواره بوده ادامه داد: به دلیل محدویت زمانی وکمبوداعتبار مورد نیاز تعداد مقالات ارائه شده کم بود.

 

دبیر علمی همایش سراسری هجوم خاموش یادآور شد: این همایش با همكاری جهاد دانشگاهی، استانداری، فرماندهی انتظامی، اداره‌كل آموزش و پرورش، سازمان ملی جوانان، سازمان بهزيستی، اداره‌كل فرهنگ و ارشاد اسلامی، دانشگا‌ه‌های علوم پزشكی و پيام‌نور لرستان و دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم‌آباد و شهرداری در خرم‌آباد در حال برگزاری است.

 

طهماسبی با بیان اینکه ارائه مقلات در همایش جهت تنویر افکار عمومی موثر است بیان داشت:فرهنگ ما مظلوم واقع شده  و هدف از اجرای همایش هجوم خاموش این بوده که نشان دهیم از لحاظ فرهنگی دارای پایه های بزرگ و اصیل در جامعه هستیم.

 

وی یادآور شد: دراین هماش مقالاتی در محورهای حجاب گريزی، بد حجابی و حجاب ستيزی، چت، وبلاگ، رسانه‌های مجازی، گروههای تخديری و شيطان پرست، عرفا‌ن‌های كاذب و وارداتی، sms، بلوتوث، موسيقی‌های مدرن و وارداتی، مواد مخدر مواد جديد و توهم‌زا و محرك، خيابان‌گردی، پاساژگردی، ماهواره و تبعات فرهنگی، بازيهای رايانه‌ای، مدگرايی، تن‌نمايی، بدن‌نمايی به دبيرخانه همايش ارسال شد، كه از بين آنها هفت مقاله به‌عنوان مقالات برتر انتخاب و به‌صورت سخنرانی در دو نوبت صبح و عصر امروز ارائه می‌شوند.

 

دبیر علمی همایش سراسری هجوم خاموش خاطر نشان کرد:چکیده 30مقاله و پوستر به عوان کتابچه چاپ می شود.

 

 

 

 

 

 

عضو مرکز مطالعات اجتماعی مجلس شورای اسلامی  هم در این مراسم گفت: مشکلات لرستان باید به دست خود متولیان استان حل شود.

 

دکتر کشاورز در نخستین همایش سراسری هجوم خاموش در لرستان با بیان این مطلب افزود: باید آسیبهای اجتماعی را از معضلات اجتماعی جدا کنیم .

 

وی با بیان اینکه در کشور بد حجابی وجود دارد و مربوط به تعداد اندکی است ادامه داد: درعین حال زن ایرانی نه تنها در ایران بلکه در طول تاریخ عفیف و پاکدامن بوده است.

 

عضو مرکز مطالعات اجتماعی مجلس در خصوص امر به معروف و نهی از منکر در جامعه بیان داشت: قبل ازامر به معروف و نهی از منکر نیاز به پیش نیازی از ارگانها و نهادهایی ازجمله آموزش و پرورش،رسانه ها و... است.

 

کشاورز با بیان اینکه رهبرمعظم انقلاب اسلامی ایران بارها به امر بصیرت تاکید فراوان داشتند ادامه داد : بصیرت آنجایی است که ما دارای متغیرهای ناشناخته ای هستیم معنا پیدا می کند ودر مسئله بصیرت برنامه ریزی متفاوت بوده است.

 

وی تصریح کرد: برنامه ریزی هویت در تفکر استراتژیک دارد و ما باید به این تفکر برگردیم.

 

عضو مرکز مطالعات اجتماعی مجلس یادآور شد: مدیریت برنامه شناخته ها در حوزه فرهنگ لازم بوده چرا که اگر در بحث مسائل و مشکلات اقتصادی از جمله بی حجابی،طلاق و اعتیاد ریشه ها را بشناسیم راحتتر می شود راهکار ارائه داد.

 

کشاورز با بیان اینکه بحران اجتماعی باید با اقدام پژوهشی و زیست در کنار بحران مدیریت شود اظهار داشت: موضوعات و مشکلات اجتماعی باید با یک نگاه منطقه ای حل شود یعنی وحدت در کسرت.

 

وی با بیان اینکه قطعا مشکلات اجتماعی  لرستان با سایر استانهایی از جمله تهران متفاوت است ادامه داد: معضلات و مشکلات لرستان باید به دست خود متولیان استان حل شود.

 

عضو مرکز مطالعات اجتماعی مجلس با تاکید براینکه در حل مسائل لرستان باید با استفاده از پتانسیلها و ظرفیتهای موجود به حل آن پرداخت اذعان داشت: برگزاری همایشهایی از این دست را باید جدی گرفت وگسترش داد؛ مسائل فرهنگی لرستان را در کارگروهها حل و فصل کرد.

 

وی با بیان اینکه اگر در لرستان طلاق،اعتیاد و خیابانگردی یک مسئله اجتماعی است باید این مسائل توسط کارشناسان لرستانی مرتفع شود؛ادامه داد: شکاف نسلی به عنوان اختلافی در نگرش یا رفتار جوانان و سالمندان تعریف شده که موجب عدم فهم متقابل آنان از یکدیگر می شود وبه عنوان اختلافی گسترده در صفتها و نگرشهای میان نسلها بیان شده است.

 

وی خاطر نشان ساخت: آمارها حاکی از آن است که کمترین اختلاف میان جوانان و بزرگسالان مربوط به جنبه های اعتقادی و باورهای دینی و مسائل اجتماعی است و در این راستا تقریبا میان نسلها اختلاف سلیقه وجود ندارد بلکه در برخی مسائل رویکردها یکسان و سلیقه ها متفاوت بوده و این مهم به راحتی قابل حل است.

 

وی تصریح کرد: زمانی ما می گوییم دچار بحران شده ایم که رویکردها بین نسلها یکسان نباشد؛ باید نوع نگاهمان به جوان آسیب زا و آسیب پذیر فرق کند .

 

عضو مرکز مطالعات اجتماعی مجلس متذکر شد: متغیرهای محیطی و شتابان جامعه و ابزاری مثل اینترنت و ماهواره مقداری نسل جوان مارا دچار گسست کرده اما این گسست گسست نسلی نیست چراکه گسست نسلی عبارت است از اختلاف در اندیشه، هنجارها و یا در نگرشها که موجب جدایی وطغیان نسل جدید از قدیم می شود.

 

فرمانده انتظامی لرستان  هم در این مراسم بر ضرورت افزایش و آگاهی دادن مردم جهت مقابله با جنگ نرم تاکید کرد .

سردار رحیمی با اشاره به جنگ نرم دشمنان گفت : جنگ نرم گسترده از همه جنگها بوده و باید دفاع گسترده ای در مقابل آن صورت گیرد .

 

وی با بیان این مطلب که در جنگ نرم دشمنان تردید در دلها و ذهنهای جوانان در خصوص نظام ایجاد می کنند ، اظهار داشت : در حال حاضر 30 مرکز در آمریکا بر روی جنگ نرم و انقلابهای رنگی و مخملی کار می کنند .

 

وی مهمترین ابزار دشمنان جهت رسیدن به اهداف خود در جنگ نرم را رسانه عنوان کرد و بیان داشت : هدف اصلی دشمن و غرب در جنگ نرم فاصله انداختن بین مردم و مسئولین است ، قدرت نرم بر روی ذهنیت افراد سرمایه گذاری می کند .

 

فرمانده انتظامی استان ترویج نافرمانی مدنی و مذهبی را از دیگر اهداف در جنگ نرم عنوان کرد و ادامه داد : مبنای جنگ سخت اجبار است ولی نرم ، امتناع ؛ جنگ نرم معجونی از تمامی آسیبهای اجتماعی است .

 

سردار رحیمی در ادامه ترویج فرهنگ خرافه گویی ، ترویج و توسعه فرهنگ بی بند وباری و مشوش کردن ذهنها را از دیگر نتابج جنگ نرم برشمرد و گفت : استحاله سیاسی و سیاه نمایی وضعیت کشور یکی دیگر از اهداف جنگ نرم است ؛ علم و آگاهی ، سرمایه عظیم و عامل پیروزی در مقابله با جنگ نرم دشمنان است .

 

رحیمی اظهار داشت : تهدیدات ، آسیبها و چالشها باید بصورت دقیق شناسایی شوند و به فرصت تبدیل شوند .

 

فرمانده انتظامی لرستان گفت : اگر غفلت کنیم قطعا فرصتها تبدیل به تهدید خواهند شد

 

عضو مرکز مطالعات اجتماعی مجلس در مراسم اختتامیه همایش سراسری هجوم خاموش از تشکیل دبیرخانه دائمی همایش هجوم خاموش در لرستان خبر داد .

 

دکتر عیسی کشاورز با بیان این مطلب افزود : در کارگاههای همایش هجوم خاموش چالشها ، برنامه ریزی و تفکرات فرهنگی مطرح و جهت شناسایی آسیبهای اجتماعی مورد بررسی قرار گرفت .

 

وی یادآور شد : هجوم خاموش ، جنگ نرم و معضلات اجتماعی تا زمانی که جامعه بر پاست وجود دارد و باید هوشیارانه مفرآیند زندگی را طی کرد .

 

عضو مرکز مطالعات اجتماعی مجلس شورای اسلامی از تشکیل دبیرخانه دائمی هجوم خاموش در استان خبر داد و افزود : تشکیل این مهم موجب می شود تا ارتباط این دبیرخانه با نخبگان ، پزوهشگران و صاحب نظران قطع نشود .

 

وی متذکر شد : امید می رود لرستان با پتانسیلها و ظرفیتهای موجود جز استانهای پیشتاز و تاثیر گذار در حوزه فرهنگی و اجتماعی بوده و آنچه شایسته لرستان است به همت صاحب نظران و فرهیختگان محقق شود .

 

کشاورز با تاکید بر اینکه حل معضلات و مشکلات لرستان یادآور شد : برای جراحی اعضای بدن می شود از فردی خارج از استان استفاده کرد اما حل معضلات لرستان باید توسط خودلرستانیها رفع شود .

 

در ادامه این جلسه سرپرست معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی لرستان و دبیر اجرایی همایش گفت : تهدید زمانی ایجاد می شود که ما فرصتی را از دست بدهیم ؛ امید می رودهمایش فرصت خوبی برای بهره گرفتن از نظرات و راهکارهای نخبگان ، کارشناسان و صاحب نظران باشد .

 

رامین جانی پور یادآور شد : با فراخوان همایش 239 مقاله به دبیرخانه ارسال که ازاین تعداد 7 مورددر همایش قرائت و 22 مقاله به صورت پوستر پذیرفته شد .

 

وی برگزاری کارگاه جمعی همایش مرتبط با موضوع همایش با حضور اساتیدی همچون دکتر رشید پور ، کشاورز ، و... با عنوان برنامه ریزی فرهنگی ، مدیریت فرهنگی و آسیبهای اجتماعی را برای دانشجویان و علاقمندان از دیگر برنامه های جنبی این همایش ذکر کرد .

 

جانی پور از حمایت دست اندرکاران و مسئولین استان که در این همایش همکاری داشتند تشکر و قدردانی کرد .

 

گفتنی است در این همایش 2 پوستربه صورت ویژه و 2 پوستر به صورت برگزیده انتخاب شد .

 

همچنین از کامبیز مولایی، محمدباقر شاهیوند، زهرا یاوری، محمدرضا ایروانی،مجید حیدری چروده، کژال شیخ احمدی، لیلا اکبری به عنوان نفرات برگزیده در ارائه مقالات و از محمد نجف پور ، حمید مهدوی نصر ، مژگان گودرزی ، منصوره ابوالفتحی ، صدیقه زکی خانی چگنی ، لیلا عزیزپور ، احمد کرمی ناصری ، الهام پور غالی ، مریم گلنواز، اشرف اصیلیان و آذردخت محبی به عنوان نفرات برگزیده در ارائه پوستر تجلیل شد .

 


دسته بندی : پیشگیری


نویسنده: رها
جمعه پانزدهم آبان ۱۳۸۸
در جشنواره تجلیل از فعالان غیر دولتی در بحث پیشگیری از آسیبهای اجتماعی که توسط معاونت اجتماعی نیروی انتظامی استان لرستان برگزار شد انجمن علمی رها بعنوان یکی از فعالان عرصه پیشگیری از اعتیاد در سال 88 انتخاب و مفتخر به دریافت لوح تقدیر و تندیس جشنواره گردیدند.


دسته بندی : پیشگیری


نویسنده: رها
جمعه بیست و سوم مرداد ۱۳۸۸
در بهزيستي لرستان؛
نمايشگاه دستاوردهاي انجمن علمي دانشجويي رها گشايش يافت

خبرگزاري فارس: نمايشگاه دستاوردهاي انجمن علمي دانشجويي رها به منظور پيشگيري از اعتياد در سازمان بهزيستي لرستان گشايش يافت.

 


دسته بندی : پیشگیری


نویسنده: رها
نمایشگاه دستاوردهای انجمن علمی دانشجویی رها در لرستان گشایش یافت
اجتماعی: نمایشگاه دستاوردهای انجمن علمی دانشجویی رها به منظورپیشگیری ازاعتیاد در بهزیستی لرستان گشایش یافت.

دسته بندی : اقدامات علمی انجمن


نویسنده: رها

نمايشگاه انجمن علمي دانشجويي "رها" در خرم آباد گشايش يافت 
نمايشگاه انجمن علمي دانشجويي "رها" با هدف اطلاع رساني عمومي در زمينه پيشگيري از اعتياد روز چهارشنبه در خرم آباد گشايش يافت.  

رييس انجمن علمي دانشجويي "رها" به خبرنگار ايرنا گفت: اين نمايشگاه به مدت سه روز و با هدف اطلاع رساني عمومي و آگاهي بخشيدن مضرات اعتياد برگزار شده است.
حميد مهدوي افزود: انجام تحقيقات و پژوهش هاي علمي در زمينه ريشه يابي عوامل اعتياد و بومي سازي طرح ها از برنامه هاي جانبي اين انجمن است.
وي تصريح کرد: آموزش و آگاه سازي قشر جوان جامعه و فرهنگ سازي و بالا بردن آگاهي جوانان از خطرات اعتياد از اهداف اين انجمن است.ک/2
انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا) / کد خبر 609842

دسته بندی : پیشگیری


نویسنده: رها
اعضای انجمن علمی دانشجویی رها در همایش از اسارت تا آزادی  در مورخه ۴/۴/۸۸
دسته بندی : اقدامات علمی انجمن


نویسنده: رها
تقدیر از مسئولین دانشگاه علمی کاربردی واعضاء انجمن علمی دانشجویی رها
دسته بندی : اقدامات علمی انجمن


نویسنده: رها
آخرین مطالب
» ( پنجشنبه ششم فروردین ۱۳۹۴ )
» پیام نوروزی به مناسبت آغاز سال 1394 ( پنجشنبه ششم فروردین ۱۳۹۴ )
» این آب مقدس است ( شنبه بیست و سوم فروردین ۱۳۹۳ )
» رهبر ( شنبه بیست و سوم فروردین ۱۳۹۳ )
» بهشت ( شنبه بیست و سوم فروردین ۱۳۹۳ )
» بهشت اینجاست کلیک کنید ( شنبه بیست و سوم فروردین ۱۳۹۳ )
» قاب های بهشتی ( شنبه بیست و سوم فروردین ۱۳۹۳ )
» قاب های بهشتی ( شنبه بیست و سوم فروردین ۱۳۹۳ )
» پيام نوروزى به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۳ ( جمعه یکم فروردین ۱۳۹۳ )
» حضور مردم و خلق حماسه ای دیگر ( پنجشنبه بیست و چهارم بهمن ۱۳۹۲ )
» دهه فجر ( دوشنبه چهاردهم بهمن ۱۳۹۲ )
» فاصله شب تاریك حكومت طاغوت، تا صبح روشن ،فجر صادق انقلاب بود ( دوشنبه چهاردهم بهمن ۱۳۹۲ )
نویسندگان
درباره ما

پیشگیری از آسیب های اجتماعی
رها
باور كن هنوز هم مي شود به پاكي آســـــمان هجرت كرد!
ديگر نگو سيب طلايي قصه ها را كرم هاي كوچك كابوس خورده اند!...
تنها دستت را به من بده و بيـــــــــــاااا

ایمیل : yasingol6@gmail.com

http://gfx.parstools.com/gifanimations-bank/islamic/islamic-parstools-9111.gif 11366551976254485232.jpg

Powered by WebGozar

فال روزانه